Przygotuj się na wiosnę – suplementy, które dodadzą Ci energii

Nadchodzi wiosna! A wraz z nią długie, wiosenne spacery, wspaniałe zachody słońca i niedzielne wycieczki za miasto. W końcu będzie mogli pożegnać ciężkie zimowe kurtki, czapki, szaliki i zachody słońca przed godziną szesnastą. Jest tylko jeden problem… Wielu osobom pod koniec zimy brakuje energii, a wieczory najchętniej spędzają na drzemce w ulubionym fotelu. Jak dodać sobie energii przed nadejściem wiosny?

Oczywiście dbanie o zdrowy styl życia to najlepszy sposób na zapewnienie sobie nie tylko zdrowia, ale też dobrego samopoczucia na co dzień. Warto jednak dodatkowo wesprzeć się suplementami diety, szczególnie jeśli osłabienie i brak energii są szczególnie dotkliwe. Pytanie tylko, po jakie suplementy diety sięgnąć?

Jedną z ciekawych i bardziej skutecznych propozycji będzie z całą pewnością żeń-szeń. Możesz wybierać spośród kilku opcji, takich jak:

Korzeń żeń-szenia doskonale wpływa na ogólną kondycję psychiczną i fizyczną, poprawia samopoczucie i dodaje energii. Sprawdza się o wiele lepiej niż kolejna filiżanka mocnej kawy, a przy tym ma bardzo pozytywny wpływ na cały organizm. Warto sięgać po żeń-szeń przez cały rok. 

Jak stosować żeń-szeń? To bardzo proste. Żeń-szeń w formie proszku możesz dodać do koktajli i do ulubionych, owocowo-warzywnych smoothie. Wystarczy jedna łyżeczka dziennie, a różnica będzie ogromna. Dostępny jest również żeń-szeń w formie suszonego korzenia.

Inne propozycje suplementów diety, które dodadzą Ci energii, to na przykład korzeń maca, ale też zwykły żelazo, ponieważ bardzo często przyczyną braku energii jest niedobór żelaza w organizmie. Pamiętaj też o codziennej porcji ruchu, dzięki której Twój organizm będzie przepełniony endorfinami, a Ty zyskasz zupełnie nową energię do działania!