Suplementy na koncentrację i pamięć, czyli sposób na większą wydajność w pracy

Od pewnego czasu zauważyłaś u siebie problemy z koncentracją? Konieczność codziennego utrzymania skupienia w pracy sprawia Ci coraz większą trudność, a Twoje myśli odpływają co chwilę w zupełnie innym kierunku? Być może rozwiązaniem Twoich problemów okażą się suplementy na koncentrację i pamięć!

Obecnie istnieje wiele interesujących – i przede wszystkim bardzo skutecznych – suplementów diety, które ułatwiają koncentrację. Jednym z najbardziej popularnych jest lecytyna, która doskonale sprawdza się w okresach wzmożonego wysiłku intelektualnego. Po lecytynę warto sięgnąć, gdy szykujesz się do ważnego egzaminu lub gdy koordynujesz właśnie bardzo duży projekt w pracy i przez cały czas musisz być w dobrej formie intelektualnej. Co ważne, lecytyna jest bezpieczna dla organizmu, możesz więc sięgnąć po nią bez żadnych obaw. 

Bardzo ciekawą propozycją jest GABA. To specjalny suplement dla osób, które są bardzo rozproszone i rozkojarzone. GABA sprawdza się wieczorem, kiedy chcemy nieco się wyciszyć, gdyż powoduje ona, że nasz mózg nie reaguje tak bardzo na nadmiar bodźców. Jednocześnie GABA przez cały czas umożliwia o wiele większe skupienie – i wystarczy jedna porcja wieczorem, aby osiągnąć naprawdę rewelacyjne efekty! 

Oczywiście warto od czasu do czasu testować nowe suplementy na pamięć i koncentrację, aby móc nieco zaskakiwać mózg, który po kilku tygodniach stosowania lecytyny może po prostu się przyzwyczaić. Warto także pamiętać, że sprzymierzeńcem wydajności i koncentracji jest zdrowy tryb życia, w szczególności prawidłowo zbilansowana dieta i odpowiednia ilość snu.